Niški plivači i plivačice osvojili osam medalja u Zrenjaninu

Plivački klub Sveti Nikola

Plivački klub Sveti Nikola iz Niša, osvojio je ukupno osam medalja na Zimskom otvorenom ekipnom i pojedinačnom državnom prvenstvu Srbije za juniore.

Državno prvenstvo održano je u Zrenjaninu, proteklog vikenda, a učestvovalo je 376 plivača iz 48 klubova. Plivački klub Sveti Nikola imao je sedam predstavnika. Oni su ukupno osvojili osam medalja, od čega četiri srebrne i četiri bronzane.

Andrija Petković osvojio je tri srebrne medalje. On je bio drugi u disciplinama 50m i 100m kraul, kao i u disciplini 200m mešovito. Andrija se takmičio u kategoriji plivača od 17 i 18 godina.

Canić Uroš osovjio je 3 bronzane medalje u disciplinama 50m, 100m i 200m prsnim stilom u kategoriji plivača od 15 i 16 godina. U istoj kategoriji, Lazarević Nikola osvojio je srebrnu medalju u disciplini 200m prsnim stilom.

Bronzanu medalju osvojila je i Denić Višnja u disciplini 200m prsnim stilom u kategoriji plivačica od 16 do 17 godina.