Nesrećan poraz Naise

U ponedeljak 20.02. od 19.30 časova u prepunoj sali osnovne škole ,,Miroslav Antić’’ u okviru 15. kola ARKUS lige sastale su se rukometašice Naise i Železničara iz Inđije. Naisa nije uspela da dođe do novih bodova pošto je u Nišu, golom  Dunje Tabak u poslednjoj sekundi poražena sa 30-29 (14-13).

Na terenu, kao i na tribinama žustro od samog starta. U prvom poluvremenu jako dinamičan tempo. Domaća ekipa je povela, ali su se gošće brzo vratile u meč i preokrenule rezultat. Rađale su se šanse sa obe strane, ali je gostujuća ekipa bila za nijansu konkretnija i na odmor otišla sa golom prednosti.

Drugo poluvreme, još dinamičnije, igralo se gol za golom. Stvarale su šanse obe ekipe. Golman domaćih, Katarina Ivanović imala je par odličnih intervencija, takođe i drugi golman, Anastasija Nedeljković je imala sjajne intervencije. U domaćoj ekipi su se još istakle, kapiten ekipe Olivera Nikolić sa osam pogodataka i Tamara Simonović.

U gostujućoj ekipi najefikasnija je bila Dunja Tabak sa devet pogodaka, koja je odnela i titulu igrača utakmice. Naisa je postigla pogodak u poslenjim sekundama utakmice, ali su gošće iz Inđije odmah u narednom napadu postigle pogodak, koji je stavio tačku na ovaj meč.

Ekipa Naise se sada nalazi na opasnoj devetoj poziciji, i u narednom kolu gostuje u Novoj Pazovi ekipi Mladosti, dok je ekipa Železničara na četvrtoj poziciji, i u narednom kolu dočekuje prvoplasiranu Jagodinu.

,,Želim da kažem da je bilo zadovoljstvo igrati pred ovolikom publikom i to radnim danom, svaka čast. Ova ekipa je to zaslužila, pogotovu od kada je došao kolega Krnjajac. Što se njega tiče, svuda je pravio dobar rezultat i sad pravi dobar rezultat. Ovo je bila jedna sjajna utakmica, gde je moglo da se vidi zaista sve, žao mi je što ovo nije išlo na TV prenos, jer ko god da je gledao mogao je da uživa. Što se tiče same utakmice, zaključak je da mnogo bolje igramo nego što šutiramo. Neverovatan broj zicera, iz utakmice u utakmicu smo u stanju da promašimo. Mlada smo ekipa, valjda će i to doći na svoje. Što se tiče ovog gola u zadnjoj sekundi, mi smo izgubili bod u Kikindi u zadnjoj sekundi, takođe i u Sapcu, vratilo nam se da mi u zadnjoj sekundi damo. Zadovoljan sam bodom, nadam se da ćemo biti zdravi, što želim i Naisi i siguran sam da će da se namesti sreća kako teba, nama je ovo danas sreća’’ – Vlada Simčić, trener Železničara.

,,Čestitam kolegi, i njegovoj ekipi na pobedi. Utakmica puna naboja, puna pritiska, žao mi je devojaka, publike koja je došla da nas podrži u ovolikom broju. Što kaže kolega, jako lepo bilo igrati i voditi ekipu u ovakvom ambijentu. Bojao sam se toga da dođe do te završnice, kada nemamo loptu. Fali nam taj jedan igrač u rotaciji, fali nam Kneževićka 100% spremna. Nemam šta da im zamerim, sve su zamotane, sve igraju. Nijedna nije rekla da neće, da ne može, borile su se koliko su mogle. Sami ste videli, jedna lopta je odlučila. Koncentracija nam je pala, primili smo gol u zadnjoj sekundi. Prvo poluvreme, fenomalno, 25 faulova. Nikad nismo imali do sad u prvom poluvremenu 25 faulova. Slažem se sa kolegom da je on izgubio par utakmica u zadnjoj sekundi, to je rukomet, to je lopta, to je sport, dobijaš, gubiš. Što pre dići glavu, za četiri dana je utakmica u Pazovi. Kako smo mi izgubili kući, tako još neko može da izgubi kući. Trudićemo se, radimo, oporavliamo se da budemo zdravi’’ – Slavko Krnjajac, trener Naise.