Nema plasmana u polufinale Kupa Srbije za Radnički: Čukarički slavio sa 3:2

FK Radnički
Fudbaleri Radničkog bez plasmana u polufinle Kupa

U neizvesnom meču četvrtfinala Kupa Srbije Radnički Niš je u gostima izgubio je od Čukaričkog, rezultatom 3:2. Ovim porazom niški klub se nije plasirao u polufinale Kupa.

Četvrfinale igralo se na Banovom brdu i na početku meča svi izgledi za pobedu bili su na strani Radničkog. Nišlije su, zahvaljujući, mladom reprezentativcu, Nikoli Čumiću povele sa 2:0. Čumić je loptu poslao u okvir gola Čukaričkog u 14. i 23. minutu.

Protivnički tim je razliku smanjio u 44. minutu, kada je igrač Čukaričkog, Slobodan Tedić iskoristio penal za postizanje gola. Ovakvu priliku propustio je Stefan Mihajlović, kada je u 55. minutu njegov šut odbranio golman domaćeg tima, Petrović.

Iako su izgledi bili na strani tima sa “Čaira”, Tedić, pozajmljeni igrač iz Mančester sitija, u 82. minutu izjednačio je rezultat na 2:2. Treći i odlučujući gol za pobedu, takođe Tedić, zadao je Radničkom u 2. minutu nadoknade.

Radnički se ovim porazom nije plasirao u polufinale Kupa Srbije. Sada sledi povratak Superligi, a sledeći meč koji će niški klub igrati je ovog vikenda, kada dočekuje Rad.