Narodno pozorište – Repertoar mart 2020. godine

narodno pozoriste repertoar mart
Narodno pozorište repertoar mart 2020.

Niško Narodno pozorište će u martu biti epicentar kulturnih dešavanja. Na Dan žena, 8. marta gosti iz Beograda, Nebojša Dugalić i Boris Pingović, izvešće muzičko-poetski kabare To su bili dani. Publika u okviru festivala Teatar na raskršću, koji počinje 11. marta, može očekivati raznoliku ponudu.  Nakon otvaranja festivala publiku čeka premijera predstave 1789, u režiji Hadija Kurdića. Nacionalni teatar „Ivan Vazov“ iz Bugarske gostuje sa predstavom Kaligula, a Narodno pozorište Bitolj iz Severne Makedonije na sceni niškog pozorišta izvešće predstavu Bakhe- kratak pregled raspada.

Repertoar Narodnog pozorišta za mart 2020.

08.03. NEDELjA

20:00h
Miro Gavran
SLADOLED
Režija: Spasoje Ž. Milovanović
Gostovanje u „Surduličkom kulturnom centru“, Surdulica

20:00h Muzičko-poetski kabare
TO SU BILI DANI
Nebojša Dugalić i Boris Pingović
Gostovanje, Beograd

10.03. UTORAK 20:00h
Pretpremijera
Hadi Kurić
1789
Režija: Hadi Kurić

11.03. SREDA 20:00h
DAN NARODNOG POZORIŠTA NIŠ
Otvaranje 2. festivala „TEATAR NA RASKRŠĆU“
PREMIJERA
Hadi Kurić
1789
Režija: Hadi Kurić

12.03. ČETVRTAK 20:00h
Teatar na raskršću / Sala Narodnog pozorišta Niš
Alber Kami
KALIGULA
Režija: Dijana Dobreva
Nacionalni teatar „Ivan Vazov“, Sofija, Bugarska

13.03. PETAK 20:00h
Teatar na raskršću / Mala scena Narodnog pozorišta Niš
Po motivima Euripidove drame
BAKHE – KRATAK PREGLED RASPADA
Režija: Igor Vuk Torbica
Narodno pozorište Bitolj, Bitolj, Severna Makedonija

20:00h Po motivima Stevana Sremca
IVKOVA SLAVA U PRIZRENU
Režija: Bojan Stojčetović
Gostovanje u Srpskom Narodnom pozorištu, Novi Sad

14.03. SUBOTA

18:00h
Teatar na raskršću / Sala Pozorišta lutaka Niš / prateći program festivala
Monodrama
L. N. Tolstoj
KROJCEROVA SONATA
Režija: Nebojša Bradić
Igra: Vlado Kerošević
„Teatar Kabare“, Tuzla, BiH

20:00h
Teatar na raskršću / Sala Narodnog pozorišta Niš
Luiđi Pirandelo
ČOVEK, ZVER I VRLINA
Režija: Egon Savin
NU Teatar „Komedija“ Skoplje, Skoplje, Severna Makedonija

22:00h
Teatar na raskršću / Sala Pozorišta lutaka Niš / prateći program festivala
Predstava
Nikolaj Koljada
MURLIN MURLO
Režija: Alen Muratović
Koprodukcija Akademije scenskih umetnosti Sarajevo i Udruženja“Teatralac”, Sarajevo, BiH

15.03.NEDELjA

18:00h
Teatar na raskršću / Sala Pozorišta lutaka Niš / prateći program festivala
Monodrama
SVE ŠTO SAM PREŠUTJELA
Režija: Ivan Leo Lemo
Igra: Mia Begović
Zagreb, Hrvatska

20:00h
Teatar na raskršću / Sala Narodnog pozorišta Niš
RAZGOVORI O LjUBAVI
Autorski projekat Jerneja Lorencija
Koprodukcija Slovenskog narodnog gledališča i Kraljevskog pozorišta
„Zetski dom“
Ljubljana, Slovenija/Cetinje, Crna Gora

16.03. PONEDELjAK 20:00h
Teatar na raskršću / Sala Narodnog pozorišta Niš
F. M. Dostojevski
ZLOČIN I KAZNA
Režija: Dušan Petrović
Narodno pozorište Republike Srpske, Banja Luka, Republika Srpska, BiH

17.03. UTORAK

18:00h
Teatar na raskršću / Sala Pozorišta lutaka Niš / prateći program festivala
Monodrama
Prema tekstu Virdžinije Vulf „Nova haljina“
SOBA ZA POGLEDE
Režija: Marina Petković Liker
Igra: Ivana Buljan Legati
Zagreb, Hrvatska

20:00h
Teatar na raskršću / Sala Narodnog pozorišta Niš
Andrej Rozman Roza
BAAL
Režija: Vito Taufer
Slovensko mladinsko gledališče, Ljubljana, Slovenija

18.03.SREDA 20:00h
Teatar na raskršću / Sala Narodnog pozorišta Niš
Alfred de Mise
LORENCAČO
Režija: Boris Liješević
Jugoslovensko dramsko pozorište, Beograd, Srbija

19.03. ČETVRTAK 20:00h
Teatar na raskršću / Sala Narodnog pozorišta Niš
Zatvaranje 2. fetivala „TEATAR NA RASKRŠĆU“
Autorski projekat Andree Gavriliju
RECEPT ZA SAVRŠENSTVO U NEKOLIKO KORAKA KOJI NE VODE NIKUDA
Severni teatar Satu Mare -„Mihaj Rajku“ trupa, Satu Mare, Rumunija

20.03.PETAK 20:00h
Tekst i režija: Miroljub Nedović
WAJ FAJ
Scena Off Teatar

21.03.SUBOTA 20:00h
Nebojša Romčević
VLAST I NjENA OPOZICIJA
Režija: Egon Savin

22.03.NEDELjA 20:00h
Nebojša Romčević
VLAST I NjENA OPOZICIJA
Režija: Egon Savin
Učešće na festivalu “Dani komedije“ u Jagodini

23.03.PONEDELjAK 20:00h
Armando Nasimento Roza
JEDAN EDIP
Režija: Jug Đorđević

24.03.UTORAK 20:00h
M. I. R. A.
Koncept i režija: Andraš Urban
Gostovanje Bitef teatra, Beograd

25.03.SREDA 20:00h
Prva repriza
Hadi Kurić
1789
Režija: Hadi Kurić

26.03.ČETVRTAK 20:00h
Hadi Kurić
1789
Režija: Hadi Kurić

27.03.PETAK 20:00h
SVETSKI DAN POZORIŠTA
Žorž Fejdo
KNEGINjA OD FOLI BERŽERA
Režija: Jug Radivojević

28.03.SUBOTA 20:00h
Miro Gavran
SLADOLED
Režija: Spasoje Ž. Milovanović

29.03.NEDELjA

14:00h
FRANKOFONE ŠANSONE
Francuski institut u Srbiji, Niš

20:00h
Miloš Latinović
KRV CRVENOG PETLA
Režija: Jovana Tomić
Gostovanje na sceni „KULT“ Ustanove kulture „Vuk“, Beograd

30.03.PONEDELjAK

19:00h
GLUMAČKO VEČE POEZIJE
Gornji foaje pozorišta

20:00h
Ežen Jonesko
LEKCIJA
Režija: Aleksandra Kovačević

31.03.UTORAK 20:00h
Aleksandar Mihailović
U ČIJE IME
Režija: Milan Karadžić

NAPOMENA:
MOGUĆE SU NAKNADNE IZMENE I DOPUNE REPERTOARA

Exe-Net