Narodno pozorište Niš: Repertoar za oktobar 2019. god

Narodno pozorište Niš
Narodno pozorište Niš

Narodno pozorište Niš otvara svoju sezonu 2019/20, premijerom predstave „Vlast i njena opozicija“, po tekstu Nebojše Romčevića, u režiji Egona Savina.

Predstava će premijerno biti izvedena u subotu, 5.10.2019. godine, sa početkom u 20 sati.

Pored režije, Egon Savin potpisuje i izbor muzike, a autorsku ekipu čine i Marija Kalabić – scenografija i Biljana Krstić – kostimografija.

U predstavi igraju: Aleksandar Mihailović, Dejan Cicmilović, Aleksandar Marinković, Jasminka Hodžić i Nađa Nedović Tekinder.

Prva i druga repriza predstave, zakazane su za 6. i 25.2019. godine.

Repertoar Narodnog pozorišta za oktobar 2019

04.10. petak 20:00 Pretpremijera
Nebojša Romčević
VLAST I NjENA OPOZICIJA
Režija: Egon Savin

05.10. subota 20:00 Premijera
Nebojša Romčević
VLAST I NjENA OPOZICIJA
Režija: Egon Savin

06.10. nedelja 20:00 Prva repriza
Nebojša Romčević
VLAST I NjENA OPOZICIJA
Režija: Egon Savin

08.10. utorak 20:00
Miro Gavran
SLADOLED
Režija: Spasoje Ž. Milovanović

20:00 Gostovanje u Gračanici
Po motivima Stevana Sremca
IVKOVA SLAVA U PRIZRENU
Režija i dramaturgija: Bojan Stojčetović

09.10. sreda 20:00
Mihal Valčak
IGRE U PESKU
Režija: David Alić

10.10. četvrtak 20:00 Gostivanje Beo Art , Beograd
Doruntina Baša
PRST
Režija: Ana Tomović

20:00 Gostovanje na festivalu „Gavran Fest“ u Pragu
Miro Gavran
SLADOLED
Režija: Spasoje Ž. Milovanović

11.10. petak 20:00 Gostovanje Okret Teatar, Beograd
Branislav Nušić
SUMNjIVO LICE
Adaptacija i režija: Okret Teatar

12.10. subota 20:00
Vern Tiesen
JABUKA
Režija: Aleksandra Kovačević

13.10. nedelja 19:30 Gostovanje, Scensko-umetnički centar „Duende“
MJUZIKL „ČIKAGO“
Režija: Evgenija Stanković
Koreograf: Ksenija Lojpur

15.10. utorak 20:00
Aleksandar Mihailović
U ČIJE IME
Režija: Milan Karadžić

16.10. sreda 20:00 Učešće na festivalu „Teatar Fest“, Rakovica
Aleksandar Mihailović
U ČIJE IME
Režija: Milan Karadžić

17.10. četvrtak 20:00
Hristina Mitić
SLIKARKE
Režija: Stevan Bodroža

18.10. petak 18:00
KONCERT DEČIJE FILHARMONIJE IZ RUSIJE

19.10. subota 20:00 Premijera u Kruševačkom pozorištu
Vilijam Šekspir
KAKO VAM DRAGO
Režija: Nikita Milivojević

21.10. ponedeljak 20:00 Premijera
Vilijam Šekspir
KAKO VAM DRAGO
Režija: Nikita Milivojević

22.10. utorak 20:00 Prva repriza
Vilijam Šekspir
KAKO VAM DRAGO
Režija: Nikita Milivojević

23.10. sreda 20:00 Gostovanje – THE AMERICAN DRAMA GROUP EUROPE
Čarls Dikens
A CHRISTMAS CAROL
Režija: Kristijan Flint i Pol Stebings

20:00 Gostovanje u Kraljevu
Vern Tiesen
JABUKA
Režija: Aleksandra Kovačević

24.10. četvrtak 20:00 Gostovanje u Trsteniku
Po motivima pripovetke „Makar Čudra“
CIGANI LETE U NEBO
Režija: Desimir Stanojević

25.10. petak 20:00
Nebojša Romčević
VLAST I NjENA OPOZICIJA
Režija: Egon Savin

26.10. subota 20:00 Premijera monodrame
A SAD KOMEDIJA
Režija: Dragoslav Savić Safa
Savez niških glumaca

28.10. ponedeljak 19:00
Ljubivoje Ršumović
Radio Beograd 2
POEZIJA UŽIVO

29.10. utorak 20:00
Po motivima pripovetke „Makar Čudra“
CIGANI LETE U NEBO
Režija: Desimir Stanojević

30.10. sreda 20:00
Po motivima Stevana Sremca
IVKOVA SLAVA U PRIZRENU
Režija i dramaturgija: Bojan Stojčetović

31.10. četvrtak 20:00
Ljubomir Simović
PUTUJUĆE POZORIŠTE ŠOPALOVIĆ
Režija: Tatjana Mandić Rigonat

1.11. petak 20:00
Žorž Fejdo
KNEGINjA OD FOLI BERŽERA
Režija: Jug Radivojević

2.11. subota 20:00 Premijera
BITKA KOD MOGLENA
Autor teksta i režija: Aleksandar Mihailović

Exe-Net