Narodno pozorište Niš: Repertoar za mart

Narodno pozorište Niš. Repertoar za mart 2019.
Narodno pozorište Niš. Repertoar za mart 2019.

Narodno pozorište Niš: Repertoar za mart

5.03. utorak 20:00 Miro Gavran/ Mala scena
SLADOLED
Režija: Spasoje Ž. Milovanović

6.03. sreda 20:00 Muzička monodrama/ Gornji foaje pozorišta
AVALA EXPRESS
Prezentacija srpskog pozorišta u Mađarskoj

8.03. petak 20:00 Po motivima komedije Marka Kamoletija
THE PARTY
Režija: Marko Đurić

10.03. nedelja 20:00 Pretpremijera Ljubomir Simović
PUTUJUĆE POZORIŠTE ŠOPALOVIĆ
Režija: Tatjana Mandić Rigonat

11.03. ponedeljak 20:00 132 godine Narodnog pozorišta u Nišu
Premijera Ljubomir Simović
PUTUJUĆE POZORIŠTE ŠOPALOVIĆ
Režija: Tatjana Mandić Rigonat

12.03. utorak 20:00 Otvaranje festivala „Teatar na raskršću“
Autorski projekat Kokana Mladenovića, po motivima drame Radoslava Zlatana Dorića
KAD BI SOMBOR BIO HOLIVUD
Režija: Kokan Mladenović

13.03. sreda 19:00 Po motivima „Anarhije u Bavarskoj“ R.V. Fasbindera
WE ARE BORN NAKED AND THE IS…
Režija: Florian Fišer
Međunarodni teatarski festival Scena MESS, Sarajevo

14.03. četvrtak 21:00 Pozorište lutaka  Karl Marks
Dramaturg i adaptacija: Vedrana Božinović
KAPITAL
Režija: Andraš Urban
Kraljevsko pozorište Zetski dom, Cetinje

20:00 Dramaturg i adaptacija: Ivan Penović i Ozren Prohić
FILOKTET
Režija: Ozren Prohić
Hrvatsko narodno kazalište u Varaždinu

15.03. petak 20:00 Dušan Kovačević
BALKANSKI ŠPIJUN
Režija: Tatjana Mandić Rigonat
Narodno pozorište u Beogradu

16.03. subota 20:00 Anton Pavlovič Čehov
VIŠNjIK
Režija: Vasilij Senin
„Ivan Radoev“ Drama and Puppet Theatre Pleven

17.03. nedelja 20:00 Dejvid Eldridž
Dramaturg: Saška Boškovska
FESTEN
Režija: Zoja Buzalkovska
Dramski teatar Skoplje

18.03. ponedeljak 20:00 Igor Martinić po filmskom scenariju Lukina Viskontija, Enrika Mediolija, Nikole Badaluka
SUMRAK BOGOVA
Režija: Dalibor Matanić
Slovensko mladinsko gledališče Maribor

19.03 utorak 19:00 Zatvaranje festivala „Teatar na raskršću“
Predstava u čast nagrađenih
SARAJEVO 1914 MALI MI JE OVAJ GROB
Režija: Tanos Nikas
Ars Moriendi Theatre Group Thessaloniki

21.03. četvrtak 20:00 Prva repriza
Ljubomir Simović
PUTUJUĆE POZORIŠTE ŠOPALOVIĆ
Režija: Tatjana Mandić Rigonat

22.03. petak 20:00 Ljubomir Simović
PUTUJUĆE POZORIŠTE ŠOPALOVIĆ
Režija: Tatjana Mandić Rigonat

23.03. subota 20:00 Miro Gavran/ Mala scena
SLADOLED
Režija: Spasoje Ž. Milovanović

24.03. nedelja 9:00 – 23:00 FRANKOFONSKA PESMA
Francuski institut

25.03. ponedeljak 19:00 GLUMAČKO VEČE POEZIJE
Gornji foaje pozorišta

20:00 Dušan Kovačević
LIMUNACIJA
Režija: Nebojša Bradić
Gostovanje u Centru za kulturu Svilajnac

26.03. utorak 20:00 Dušan Kovačević
LIMUNACIJA
Režija: Nebojša Bradić
Gostovanje u Knjaževsko-srpskom teatru u Kragujevcu

27.03. sreda 20:00 Svetski dan pozorišta
Aleksandar Mihailović
U ČIJE IME
Režija: Milan Karadžić

28.03. četvrtak  20:00 August Strinberg
OTAC
Adaptacija i režija: Miloš Jagodić
Gostovanje Narodnog pozorišta Leskovac

29.03. petak 20:00 Grigorij Gorin
HEROSTRAT
Režija: Irfan Mensur

30.03. subota 20:00 Miro Gavran / mala scena
SLADOLED
Režija: Spasoje Ž. Milovanović

Loopia