Mladi niški streličar Mihajlo Stefanović oborio državni rekord. SK Niš još jednom osvojio Kup Srbije

Foto - SK Niš

Mihajlo Stefanović, mladi niški streličar i reprezentativac Srbije, ponovo je oborio državni dvoranski rekord u disciplini „olimpijski luk“. Prethodni put je to uradio pre tačno godinu dana, postavivši i seniorski i juniorski rekord na 585 poena.

Od nedelje, seniorski rekord Srbije iznosi 589, jer je Mihajlo toliko poena osvojio u kvalifikacionom delu takmičenja.

Napredak od 4 poena u ovakvim, vrhunskim rezultatima, kako naglašavaju u SK Niš, predstavlja ogromno dostignuće, jer je svaki naredni poen do teoretskog maksimuma koji iznosi 600 sve teži i teži.

Inače, Nišlije su i ovog puta postigle nekoliko odličnih rezultata. Mihajlo je osim zlatne individualne medalje osvojio i ekipno zlato u disciplini „olimpijski luk“ sa kolegama Dejanom Nikolićem i Markom Vulićem, sa rezultatom koji je za sa samo 6 poena ispod državnog rekorda.

Tu je i Ognjen Nedeljković, ponovo „zlatni“, najbolji u kvalifikacijama i u eliminacijama. Ovog puta je zablistala i Nataša Mitić sa 518 poena i ličnim rekordom.

Svi takmičari SK Niš su još jednom dali sve od sebe, klub je po treći put u nizu osvojio Kup Srbije.

“Pehar će stići u naše vitrine idućeg vikenda, na zvaničnoj dodeli priznanja iz Kupa Srbije i sa Državnog Prvenstva. Ipak, moramo izdvojiti Mihajlov rezultat, koji pokazuje ogroman napredak ovog mladog sportiste. Klub ima velika očekivanja pred kvalifikacioni turnir za Olimpijske Igre, eventualni Mihajlov odlazak na Olimpijadu bi predstavljao istorijski uspeh, ne samo za SK Niš nego i za kompletno srpsko streličarsvo” – zaključuju u SK Niš.