Fudbaleri Radničkog savladali su Radnik iz Surdulice sa 3:0 u 18. kolu Superlige Srbije.

Radnički je dominirao tokom svih 90 minuta i sa ova tri boda se probio u plej-of zonu. Dvostruki strelac bio je Branislav Tomić, a jedan gol je dao Stefan Mitrović.

Radnički je briljirao u prvom poluvremenu. Već u petom minutu je domaćin imao veliku šansu. Mitrović je najavio svoju sjajnu predstavu, prošao je po levoj strani, ušao u šesnaesterac i proigrao Škrbića. Najbolji strelac Radničkog je šutirao iz idealne pozicije sa desetak metara od gola, gađao je donji desni ugao, a lopta je za nekoliko centimetara završila pored stative.

U narednih 20 minuta viđena je prava opsada gola Radnika. Domaćin je napadao po bokovima, gde su se perfektno dupunjavali Aksentijević i Tomić sa jedne, odnosno Stanković i Mitrović sa druge strane. Njih četvorica su u ovom periodu uputili nekoliko odličnih centaršuteva u srce kaznenog prostora, ali su štoperi Radnika uspevali da dobrom skok igrom sačuvaju svoj gol.

Gosti iz Surdulice su prvu napadačku akciju izveli u 25. minutu. Bjedov je dobio pas u prazan prostor, izbegao je ofsajd zamku, tukao iz solidne pozicije, ali je golman Nišlija Kahriman lako ukrotio njegov pokušaj.

U 33. minutu je ponovo zapretio Radnički. Tomić je centrirao iz slobodnog udarca, najbolji u skoku bio je Stevanović, a njegov udarac glavom otišao je zamalo pored gola.

Radnički je potom pravim „blickrigom“ u roku od 120 sekundi rešio ovaj meč. Igrao se 37. minut kada je Stanković sjajno izveo aut sa leve strane i uposlio Mićibućija. Japanac je primio loptu u kaznenom prostoru, fintom izbacio čuvara i prosledio loptu u peterac za Tomića, koji je bio u zicer poziciji i nije mu bilo teško da je pošalje u mrežu, za 1:0.

Samo dva minuta kasnije bilo je 2:0, a pogodak je postignut posle prelepe akcije, koju je ponovo pokrenuo levi bek Stanković. On je sa leve strane prebacio loptu na desnu do Aksentijevića, koji je u punom trku, pored dvojice čuvara, uleteo u šesnaesterac. Usledio je idelan pas na liniju peterca za Mitrovića, koji je odlično ispratio akciju i slivotim udarcem iz prve zakucao loptu u mrežu, iza nemoćnog golmana Ranđelovića.

U 43. minutu je malo nedostajalo da bude 3:0. Mitrović je sa 17 metara poslao pravu „bombu“ ka golu Radnika, lopta je išla pod samu prečku, a pogodak je fantastičnom intrevencijom sprečio golman Ranđelović.

Trener domaćih Radoslav Batak je na startu drugog poluvremena izvršio jednu izmenu na sredini terena. Defanzivniji Bjeličić je ušao umesto ofanzivnijeg Ilića, pa je Radnički malo „stao na loptu“ i mirnom igrom čuvao 2:0. Gosti su bili bezopasni, a prvu priliku u nastavku imao je raspoloženi Mitrović, koji je u 66. minutu šutirao iz okreta, a još jednom se istakao čuvar mreže Surduličana Stefan Ranđelović.

Konačan rezultat postavljen je u 80. minutu i to u režiji strelaca Mitrovića i Tomića. Mladi reprezentativac Srbije Mitrović je odradio najveći deo posla. Ponovo je „protutnjao“ pored odbrane Radnika po levoj strani i poslao loptu na drugu stativu, gde je bio usamljeni Tomić, koji je rutinski zatresao mrežu, za 3:0.

Radoslav Batak, Radnički:

-Bili smo veoma dobro organizovani i od samog starta agilni, što nam je u krajnjem donelo i kvalitetnu igru i dobar rezultat. Malo sam se uplašio posle one promašene velikie šanse u petom minutu, da će nas to pokolebati. Ali nije. Nastavili smo u dobrom ritmu i osvojili tri važna boda. Ne želim nikoga da hvalim i da apostrofiram neke dobre stvari, jer Radnički prosto mora ovako da izgleda uvek. Ovakav prstup mora biti naša konstanta. Znali smo da su fudbaleri Radnika umorni, jer su sa deset igrača igrali prošle srede protiv TSC-a veći deo meča i pobedili. Pritisli smo ih i odradili smo posao onako kako smo želeli. Nastavljamo u istom tempu do kraja jeseni i verujemo da ćemo ostvariti cilj i biti u gornjem domu Superlige.

Dušan Đorđević, Radnik:

-Zaslužena pobeda domaćina. Slabo smo ušli u utakmicu, pred kraj prvog dela bili i neoprezni i primili dva gola. U pauzi između poluvremena smo dogovorili da zaigramo bolje i sprečimo osetniji poraz, bili smo dosta kvalitetniji, ali ne toliko da ugrozimo domaćina, koji je na kraju ipak dokazao da je u ovom trenutku i spremniji i jači od nas. Imali smo seriju bez poraza i znali smo da joj nekad mora doći kraj i došao je. Nije ovo ništa strašno, porazi se dešavaju, čekaju nas važne utakmice i okrećemo se njima.

RADNIČKI NIŠ-RADNIK 3:0 (2:0)

Niš, 28. novembra. Stadion Čair. Sudija: Pavle Tomić (Beograd). Strelci. 1:0 Tomić 37.- 2:0 Mitrović 39.- 3:0 Tomić 80. Žuti kartoni: Mitrović, Tomić, Savić (Radnički), Bogdanovski, Medić (Radnik). Crveni karton: Medić (Radnik) u 90. minutu (drugi žuti karton na klupi za rezerviste).

RADNIČKI: Kahriman, Aksentijevi, Stevanović, Savić, Stanković, Pejović, Ilić (od 46. Bjeličić), Tomić (od 82. Kovačević), Mitrović (od 87. Dušanić), Mićibući(od 87. Pavlov), Škrbić (od 65. Kasalica).

RADNIK: Ranđelović, Jokić, Radmanovac, Bogdanovski, Lukić (od 65. Miladinović), Oreščanin, Medić (od 75. Dimitrov), Bjedov (od 75. Stamenković), Biber, Janjić (od 58. Nedeljković), Spasić (od 58. Subotić).