Fudbaleri Radničkog remizirali su sa Spartakom u Subotici rezultatom 1:1 , u prvom kolu Superlige Srbije.

Oba pogotka postignuta su iz penala. Za Radnički je strelac bio Škrbić u 60. minutu, a za Spartak Tufegdžić u 83. Oba penala dosuđena su uz asistenciju i gledanje VAR tehnologije, a VAR je poništio i gol Radničkog u 16. minutu, koji je postigao Japanac Mićibući.

Trener Aleksandar Stanković i dalje je neporažen na klupi Radničkog, predstavio je ekipu sa sedmoricom novajlija u startnoj postavi.

Nakon ispitivanja snaga u uvodnih 15 minuta, u 16. se zatresla mreža Spartaka, ali je radost Nišlija kratko trajala. Škrbić je iznudio korner, nakon greške Miloševića, a posle takozvane pomoćne igre usledio je centaršut Duronjića sa desne strane, lopta je pogodila Mićibućija i odbila se u mrežu. Sudija Minaković je konsultovao kolege u VAR sobi, a nakon višeminutnog pregledavanja presuđeno je da je lopta pogodila u ruku Japanca i gol je poništen.

Radnički je potom pojačao tempo i sve više pritiskao domaćina, a naredno uzbuđenje viđeno je u 29. minutu. Kahriman je na 30 metara od svog gola presekao jedan napad Spartaka, lopta je vrlo brzo preneta na protivničku polovinu, ponovo je Mićibući bio u centru pažnje, savršeno je, oštro centrirao, Škrbić je glavom zakačio loptu, ali je ona prošla koji centimetar od stative gola Spartaka.

Četiri minuta kasnije Radnički je izveo direktan napad. poveo ga je Aksentijević, ali su štoperi Subotičana izblokirali udarce Duronjića, pa Škrbića, i onda, svega desetak sekundi kasnije, prvi udarac na gol Radničkog, i jedini u okvir gola na obe strane u prvom poluvremenu. Pokušao je Srećković sa ivice kaznenog prostora, ali pravo u sigurnog Kahrimana.

U 42. minutu sjajno su kombinovali Mićibući i Vukadinović po desnoj strani, centaršut je dočekao Škrbić, ali je njegov pokušaj u poslednjem trenutku izblokirao Dunđerski. Iako je Radnički bio prilično dominantan, prvo poluvreme zatvorile su dve velike šanse Spartaka. Najpre je u 44. minutu Marčić dugo vukao loptu, pa ju je iz Stevanovićevih nogu nekako iščeprkao Tufegdžić i našao se oči u oči sa Kahrimanom, potkopao je loptu, prebacio iskusnog čuvara mreže, ali bio za malo neprecizan. U trećem minutu nadoknade vremena, Bijelović je prevario Stevanovića po desnom krilu, utrčao u kazneni prostor, ali je Kahriman izašao, skratio ugao, bio je tu za svaki slučaj i Vujadinović, koji je takođe uklizao, a onda se Stevanović ispravio i ipak stigao da u poslednjem trenutku otkloni opasnost.

Radnički je nastavio sa inicijativom i u nastavku susreta. U 54. minutu Duronjić je poslao upotrebljivu loptu ka petercu domaćih, gde su je sačekali Škrbić i Mićibući, ali je golman Dujmović bio za sekund brži.

I onda je dosuđen penal za Radnički. Samo je iznenada prekinuta igra, sudija Minaković je dobio sugestiju iz VAR sobe iz Stare pazove, ponovo se dugo gledao snimak, a na njemu-nakon intervencije rezerviste Rakića, nogom kojom je ispucao loptu nagazio je Vukadinovića i to je, nakon dužeg većanja, bio penal za Niščije. Loptu je na belu tačku postavio Miljan Škrbić i u 60. minutu vrlo sigurnom realizacijom doneo Radničkom vođstvo od 1:0.

Krenuo je Spartak tada nešto otresitije, Bijelović je pokušao u 67. minutu, ali je Kahriman ponovo bio sjajno postavljen. Nikola Stanković  je u 73. minutu srušio Furtulu, dobio drugi žuti karton i Radnički je ostao sa igračem manje.

Samo nekoliko minuta kasnije novi višeminutni prekid i pregledavanje snimka u VAR sobi, a na njemu povlačenje Šimure od strane Vanje Ilića, prilikom centaršuta iz prekida, u situaciji u kojoj Japanac nije mogao da ugrozi gol Radničkog. Sudija Minaković je nakon još jednog dužeg većanja ipak  pokazao na belu tačku. Lazar Tufegdžić je sa 11 metara prevario Kahrimana i u 83. minutu poravnao rezultat.

Do kraja dosta rastrzane igre, devet minuta nadoknade vremena, ali se rezultat nije menjao.

Subotica, 18. jul. Gradski stadion. Sudija: Nenad Minaković (Novi Sad). Strelci: 0:1 Škrbić (iz jedanaesterca) 60.- 1:1 Tufegdžić (iz jedanaesterca) 83. Žuti kartoni: Ivančević, Šimura, Jović (Spartak), Stanković, Ilić, Kasalica (Radnički). Crveni karton: Nikola Stanković (Radnički) u 73. minutu.

SPARTAK: Dujmović , Dunđerski, Ivančević, Branković (od 69. Furtula), Milošević, Šimura, Marčić, Todorovski (od 46. Rakić), Bijelović (od 69. Jović), Srećković, Tufegdžić.

RADNIČKI: Kahriman, Aksentijević, Stevanović, Vujadinović, Stanković, Pejović, Mitrović (od 90. Ristić), Mićibući  (od 67. Ilić), Duronjić (od 66. Kasalica), Vukadinović, Škrbić (od 65. Bjeličić).