„Dečija umetnička kolonija Gračanica“ u Nišu

Dečija umetnička kolonija Gračanica

Niški kulturni centar po devetnaesti put organizuje manifestaciju „Dečija umetnička kolonija Gračanica“, koja će trajati od 4. do 8. juna.

Ove godine u Niši dolaze  učenici i nastavnici OŠ „Trajko Perić“ iz Velikog Ropotova kod Gnjilana.

Učesnici će biti smešteni u Regionalnom centru, a tokom boravka u Nišu učestvovaće u raznovrsnim aktivnostima, kako bi proširili znanja i stekli nova iskustva. Obići će kulturno-istorijske znamenitosti grada, prisustvovati kulturnim događajima te posetiti Konjički klub „Čegar“.

“Poseta Gradskoj kući je još jedan važan deo programa, gde deca mogu da se upoznaju sa radom lokalne samouprave i značajem institucija u svakodnevnom životu zajednice. Ova poseta uključuje i susrete sa lokalnim zvaničnicima koji će deci objasniti kako funkcioniše lokalna samouprava”, navode iz NKC-a.

Dodaju da je cilj ove manifestacije, da se talentovana deca sa Kosova i Metohije upoznaju sa bogatom prošlošću, tradicijom i nasleđem Niša i okoline, ali i omogući im prisustvo aktuelnim događajima vezanim za kulturu, umetnost i sport, kao i rad sa poznatim umetnicima i njihovim vršnjacima sa ovog područja.

Global Digital Clinik