Zimska služba: Putevi i ulice u Nišu prohodni

sneg led ulice

Za 24 sata radnici JKP „Mediana“ posuli su ulice i puteve u Nišu sa 236 tona soli i rizle, dok je dodatnih 70 tona utrošeno na seosko područje, izjavio je komandant Zimske službe Miloš Đorđević, navodeći da je održavanje saobraćajnica otežano zbog ledene kiše i najavljenih niskih temperatura, ali da je snabdevanje električnom energijom i grejanjem stabilno.

Svi putni pravci prvog i drugog reda su prohodni, ali su led i ledena kiša znatno otežali rad Zimske službe. Na terenu je angažovano 150 radnika JKP „Mediana“, dok na raspolaganju ima oko 2.000 tona soli, što je, kako ističu, dovoljno za nesmetano funkcionisanje. So se, dodaje komandant Zimske službe, dostavlja i predsednicima skupština stanara, koji su zajedno sa vlasnicima lokala u obavezi da očiste prostor ispred svojih objekata, dok komunalna milicija obilazi teren i izdaje upozorenja.

Republički hidrometeorološki zavod za danas najavljuje maksimalnu temperaturu do -2, dok će se jutarnje vrednosti spuštati i do -4 stepena, uz slab sneg. Sutra se očekuje još hladnije vreme, sa temperaturom i do -7 stepeni. Uprkos niskim temperaturama, snabdevanje električnom energijom je stabilno, a Toplana redovno isporučuje grejanje, dodaje Đorđević.

posao beograd, posao nis
Global Digital Clinik