
Iz niškog odbora Kreni promeni navode da je gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović, ponovo u obećao uvođene besplatnih udžbenika za osnovce i besplatnog javnog prevoza za sve građane Niša. Međutim, kako navode konkretni detalji o realizaciji ovih inicijativa i dalje izostaju, ostavljajući građane u neizvesnosti.
Iz niškog odbora Kreni-Promeni podsećaju šta je gradonačelnik Niša rekao 29. aprila ove godine a šta 29 maja.
“Kao što smo i obećali, tako ćemo i učiniti, jer nećemo dati novac iz gradskog budžeta, već ćemo ga sačuvati“, citiraju iz pokreta Pavloviću izjavu iz 29. aprila.
29. maja Pavlović je prema navodima iz Kreni-Promeni redao da će “Grad Niš opredeliti sredstva koja će biti pomoć deci i doneti adekvatnu odluku na Gradskom veću.“
Iz ovog pokreta ističu da je do do ispunjenja ovih obećanja ostalo manje od 30 dana.
“Đaci čekaju knjige, a građani konkretne odluke. Tražimo da se reči sprovedu u dela”, zaključuju iz niškog odbora Kreni-Promeni.