Želja poražena u Pančevu: Presudiće utakmica protiv Vojvodine

Utakmica protiv Vojvodine
Utakmica protiv Vojvodine postala je još važnija. Nedelja, 18h, hala Čair; Foto: RK Železničar

Niški rukometaši izgubili su na gostovanju u Pančevu od ekipe Dinama rezultatom 32:25 i tako po prvi put ove sezone sišli sa mesta lidera na tabeli rukometne Superlige Srbije jer je Vojvodina slavila u Šapcu protiv Metaloplastike (22:27).

Želja je u svom pohodu na titulu pre ovog kola imala pravo sam na jedan kiks u preostale 3 utakmice, i ispostavilo se, posle poraza u Pančevu, da će Nišlije morati da briljiraju u preostale dve utakmice protiv Vojvodine kod kuće, i Metaloplastike u gostima.

Železničar je tačno 200 dana bio prvi na tabeli, i pokušaće da povrati poziciju lidera u možda najbitnijoj utakmici u modernoj istoriji niškog rukometa, u hali Čair u nedelju, 27. maja protiv direktnog konkurenta za osvajanje trofeja, ekipe Vojvodine.

Nišlije su u Pančevu pružile možda najgoru partiju od početka sezone, o čemu svedoči broj golova koji su primili. Želja do sada nije primila 32 gola na jednoj utakmici ove sezone.

Odbrana, koja je krasila nišku ekipu čitave sezone, koja ih je i dovela u poziciju da se bore za titulu, zakazala je kad je najmanje trebalo.

Niški rukometaši otvorili su utakmicu golom Krsmančića i to je jedini put da je Želja imala prednost u odnosu na domaću ekipu.

Nakon toga usledila je očajna igra gostiju koji nisu mogli da postignu gol punih 8 minuta.

Izabranici Josifa Petkovića očajno su koristili prednost igrača više na terenu, što su gosti kažnjavali.

Pri rezultatu 5:4 u 14. minutu Stanojević posle brzog centra pogađa za 5:5 i to je poslednji put da je rezultat bio nerešen.

Usledila je serija domaćina od 3:0 i to sa igračem manje, nakon čega su igrači Dinama samo održavali prednost, što je primoralo trenera Želje Petkovića da u 23. minutu pri rezltatu 12:8 zatraži tajm-aut.

Uspeli su nekako niški rukometaši golovima Spasića da prepolove razliku, čak su u zadnjem napadu prvog poluvremena mogli da priđu na minus 1, ali je prvi deo igre ipak završen rezultatom 15:13.

U drugom poluvremenu ništa se nije promenilo, odbrana je bila neprepoznatljiva dok u napadu nije bilo kreativnosti.

Josif Petković uveo je u igru nedovoljno oporavljenog Milana Đukića koji pritom nije ni bio planiran za ovu utakmicu. Kada je igrač domaćih Radanović zaradio duplo isključenje Dinamo je ponovo bio efikasan sa igračem manje, i tada prvi put odlaze na plus 5(19:14).

Igrao se 39. minut kada je zbog oštrog starta Žarko Petrović zaradio direktan crveni karton, što su domaći iskoristili da povećaju razliku (22:16).

Šef stručnog štaba Nišlija, Josif Petković promenio je odbranu na 5:1 sa isturenim Bobanom Živkovićem, što je poremetilo igrače Dinama tako da Želja smanji zaostatak na samo 2 gola razlike (25:23).

Niški rukometaši po drugi put su propustili priliku da priđu na gol zaostatka jer je Vučković brzopleto bacio kontru, nakon čega su domaćini napravili brzu seriju od 3:0 i meč je praktično bio rešen.

Utakmica je završena rezultatom 32:25 u korist pančevačkog Dinama.

„Želja je u poslednje vreme zabeležila ozbiljan pad forme, no to je sastvani deo svakog sporta. Jedan ili dva poraza ne mogu pokvariti utisak o sezoni kao iz bajke, pogotovo kada još ništa nije izgubljeno“, ocenjuju u Želji.

Železničar će u nedelju na domaćem terenu morati da izbori pobedu kako bi prvi put od osnivanja državnog prvenstva postao šampion Srbije i tako vrati Nišu status koji je nekada imao.

Železničar poziva sve Nišlije da 27. maja od 18h dođu u halu Čair i podrže svoj tim u poslednjoj utakmici ove sezone na domaćem terenu protiv Vojvodine, jer je presudna.

ULAZ JE BESPLATAN! Nišlije, ovaj put nema opravdanih izostanaka.

PLEJ-OF SUPERLIGE ZA RUKOMETAŠE: DINAMO-ŽELEZNIČAR 32:25 (15:13)

Pančevo, 23. maja. Dvorana „Strelište“. Gledalaca: 500. Sudije: BoričićiMarković (Beograd). Sedmerci: Dinamo 4(4), Železničar 3(2). Isključenja: Dinamo 10, Železničar 4 minuta. Crvenikarton. ŽarkoPetković (Železničar) u 39. minutu.

DINAMO: Radovanović (9 odbrana, 1 sedmerac), Urošev, Žujović 5(3), Pilipović 2(1), Dimitrijević 5, Bunjevčević 2, Radanović, Stojanović 5, Elezović, Jelić 2, Mirković 2, Distol, Barudžić 3, Slavuljica, Banduka 6, Šaponjić.

ŽELEZNIČAR: Lazić, Gemaljević (1 odbrana), Zlatanović (7 odbrana), Živković 1, Milovanović, Sretenović 1, Mađar, Krsmančić 6, Stanojević 1, Spasić 5(2), Jevtić 2, Petković 3, Mirić, Đukić 5, Vučković 1.

Semafor: 3:1(8), 5:5(14), 12:8(23), 15:11(26), 16:14(32), 19:14(36), 22:16(43), 25:23(51), 28:23(55).