Niški plivači osvojili devet medalja na državnom prvenstvu Srbije za pionire

niški plivači

Niški plivači učestvovali su proteklog vikenda  na državnom prvenstvu Srbije za pionire u Beogradu.

Na održanom takmičenju niški klub “Sveti Nikola” beleži sjajne rezultate, a plivači su osvojili devet medalja. U konkurenciji 210 plivača iz 32 kluba nastupilo je 10 plivača kluba “Sveti Nikola” i osvojilo ukupno 5 srebrnih i 4 bronzane medalje.

Aleksandar Laković zablistao je na ovom prvenstvu osvojivši 5 individualnih medalja, 3 srebrne i 2 bronzane” navode iz kluba.

Srebrne medalje Aleksandar je osvojio u disciplinama

• 200 metara slobodno,
  • 100 metara delfin i
  • 200 metara mešovito.

Bronzane medalje osvojio je u disciplinama 50 metara slobodnim i 100 metara leđnim stilom. Laković je u svim disciplinama u kojima je nastupio ostvario ubedljive lične rekorde. U konkurenciji za najuspešnijeg pionira Laković je zauzeo drugo mesto.

Đorđe Jovanović osvojio je drugo mesto u disciplini 100 metara leđno sa sjajnim rezultatom 1:14.20, čime je svoj lični rekord popravio za 4 sekunde.

Izuzetno zapažen rezultat postigli su Nina Stanojević, Petra Vučić i Vuk Nikolić.

Nina je u disciplini 200 metara mešovito osvojila drugo mesto, ali je diskvalifikovana zbog greške pri startu. U disciplinama 100 metara delfin i 100 metara prsno Nina je zauzela 5. mesto.

Vuk nije uspeo da se okiti medaljom, ali je u borbi za najuspešnijeg pionira zbirom FINA bodova iz tri discipline zauzeo 6. mesto, a u konkurenciji devojčica Petra je zauzela 7. mesto.

U štafetnim trkama niški klub osvojio je 2 bronzane medalje u disciplinama 4x50m slobodno za dečake u sastavu Vuk Nikolić, Luka Živković, Dimitrije Tasić i Aleksandar Laković. Bronzanu medalju u disciplini 4x50m mešovito osvojio je i sastav:

• Vuk Nikolić,
  • Nina Stanojević,
  • Aleksandar Laković i
  • Petra Vučić.

U disciplini 4x50m mešovito za dečake u sastavu Jovanović Đorđe, Tasić Dimitrije, Laković Aleksandar i Nikolić Vuk niški klub zauzeo drugo mesto.