U 57 niških osnovnih i srednjih škola organizovan je štrajk tako da će časovi sa 45 biti skraćeni na 30 minuta, u znak protesta i podrške skupu u Beogradu.
Iz Ministarstva prosvete zasad nisu odgovorili koliko je škola danas u zakonskom štrajku, a Jasna Janković kaže da u njemu učesvuje preko 600 od 809, koliko ih je učlanjeno u Uniju.
Prvi zahtev na spisku jeste da maksimalan broj učenika u odeljenju bude 24, kaže predsednik Sindikata prosvetara Niša Vladan Ćirić, jer bi to rešilo dosta problema sa tehnološkim viškovima.
Traže i veće plate, kao i da im se isplati jednokratna pomoć od 20.000 dinara.
Predsednik Sindikata prosvetara Niša Vladan Ćirić kaže da 6 škola u Nišu danas nisu imale skraćenu nastavu, jer su direktori vršili pritisak na radnike da ne štrajkuju i ne idu u Beograd na protest.
Iz Unije sindikata prosvetnih radnika saopštavaju da će protiv tih direktora pokrenuti postupke.