Narodno pozorište repertoar za Decembar 2019

Narodno pozoriste repertoar decembar 2019
Narodno pozoriste repertoar decembar 2019

Decembra meseca Vas u Narodnom pozorištu očekuju sledeće predstave:

Narodno pozorište repertoar

01.12. NEDELjA 20č
Po motivima Stevana Sremca
IVKOVA SLAVA U PRIZRENU
Režija: Bojan Stojčetović
Gostovanje u Zubinom potoku

02.12 PONEDELjAK 20č / mala scena
Vern Tiesen
JABUKA
Režija: Aleksandra Kovačević

03.12. UTORAK 20č / mala scena
Armando Nasimento Roza
JEDAN EDIP
Režija: Jug Đorđević

04.12. SREDA 20č / mala scena
Armando Nasimento Roza
JEDAN EDIP
Režija: Jug Đorđević

05.12. ČETVRTAK 20č
Nebojša Romčević
VLAST I NjENA OPOZICIJA
Režija: Egon Savin

06.12. PETAK 20:30č / mala scena
Vern Tiesen
JABUKA
Režija: Aleksandra Kovačević
Gostovanje u Narodnom pozorištu Beogradu
Scena „Raša Plaović“

07.12.SUBOTA 20č
Po motivima pripovetke „Makar Čudra“ Maksima Gorkog
CIGANI LETE U NEBO
Režija: Desimir Stanojević

09.12.PONEDELjAK 20č
N. V. Gogolj
MRTVE DUŠE
Režija: Ana Đorđević

10.12.UTORAK 20č
Miro Gavran
SLADOLED
Režija: Spasoje Ž. Milovanović
Gostovanje u Narodnom pozorištu Leskovac

11.12. SREDA 20č
Hristina Mitić
SLIKARKE
Režija: Stevan Bodroža

12.12.ČETVRTAK 20č
Oskar Vajld
VAŽNO JE ZVATI SE ERNEST
Režija: Nikola Zavišić
Gostovanje Narodnog pozorišta Beograd

13.12.PETAK 20č
Branislav Nušić
GOSPOĐA MINISTARKA
Režija: Dušan Jovanović
Obeležanje 10 godina od premijernog izvođenja
Obeležavanje 30 godina rada prvakinje drame – Sanje Krstović

14.12.SUBOTA 20č
Bora Stanković
NEČISTA KRV
Režija: Jug Đorđević
Gostovanje pozorišta „Bora Stanković“ Vranje

Premijera 20č
Ežen Jonesko
LEKCIJA
Režija: Aleksandra Kovačević
Kraljevačko pozorište uz tehničku pomoć Narodnog pozorišta Niš

16.12. PONEDELjAK 19č
POEZIJA UŽIVO – Pero Zubac
Radio Beograd 2

Ljubomir Simović
PUTUJUĆE POZORIŠTE ŠOPALOVIĆ 20č
Režija: Tatjana Mandić Rigonat
Gostovanje u pozorištu „Bora Stanković“ u Vranju

17.12.UTORAK 20č
Vilijam Šekspir
KAKO VAM DRAGO
Režija: Nikita Milivojević

18.12. SREDA 20č
Armando Nasimento Roza
JEDAN EDIP
Režija: Jug Đorđević

22.12.NEDELjA 20č PRETPREMIJERA
Miloš Latinović
„KRV CRVENOG PETLA“
Režija: Jovana Tomić
Koprodukcija Narodnog pozorišta Niš i Narodnog pozorišta Priština sa privremenim sedištem u Gračanici

23.12.PONEDELjAK 20č PREMIJERA
Miloš Latinović
„KRV CRVENOG PETLA“
Režija: Jovana Tomić
Koprodukcija Narodnog pozorišta Niš i Narodnog pozorišta Priština sa privremenim sedištem u Gračanici

24.12.UTORAK 20č PRVA REPRIZA
Miloš Latinović
„KRV CRVENOG PETLA“
Režija: Jovana Tomić
Koprodukcija Narodnog pozorišta Niš i Narodnog pozorišta Priština sa privremenim sedištem u Gračanici

25.12.SREDA 20č
Mjuzikl ČIKAGO
Režija: Evgenija Stanković
Scensko-umetnički centar „Duende“

Vilijam Šekspir
KAKO VAM DRAGO 20č
Režija: Nikita Milivojević
Gostovanje u Kruševačkom pozorištu

26.12. ČETVRTAK 20č
Aleksandar Mihailović
VASKRS NA MOGLENU
Režija: Dejan Cicmilović
Produkcija „Niški svici“

27.12.PETAK 20č
JAVNI ČAS BALETA ELENE PILIPENKO

28.12.SUBOTA 18:00 – 21:00č
JAVNI ČAS GLUME VESNE STANKOVIĆ

Exe-Net