Narodno pozorište Niš: Repertoar  za februar 2020.

Narodno pozorište Niš
Narodno pozorište Niš.

Narodno pozorište Niš: Repertoar  za februar 2020.

01.02. SUBOTA 20h
Armando Nasimento Roza
JEDAN EDIP
Režija: Jug Đorđević

20h
Stevan Sremac
IVKOVA SLAVA U PRIZRENU
Režija: Bojan Stojčetović
Gostovanje u Kraljevačkom pozorištu

03.02.PONEDELjAK 20h / mala scena
Miloš Latinović
„KRV CRVENOG PETLA“
Režija: Jovana Tomić
Premijera u Gračanici

04.02.UTORAK 20h / mala scena
Vern Tiesen
JABUKA
Režija: Aleksandra Kovačević

05.02.SREDA 20h / mala scena
Miloš Latinović
„KRV CRVENOG PETLA“
Režija: Jovana Tomić

06.02.ČETVRTAK 20h
Euripid
ŽENE IZ TROJE
Režija: Nebojša Bradić
Gostovanje pozorišta Timočke krajine „Zoran
Radmilović“ iz Zaječara

07.02.PETAK 20h
Hristina Mitić
SLIKARKE
Režija: Stevan Bodroža

08.02.SUBOTA 20h / mala scena
Miro Gavran
SLADOLED
Režija: Spasoje Ž. Milovanović

09.02.NEDELjA 19h
Koncert folklora Dani
kulture i tradicije dijaspore
u Nišu, „RODU U POHODE“

10.02.PONEDELjAK 20h
Hadi Kurić
EDMUND KIN
Režija: Irfan Mensur

11.02.UTORAK 20h
Martin Makdon
LEPOTICA LINEJNA
Režija: Miloš Jagodić
Gostovanje Kruševačkog pozorišta i Art tema

12.02.SREDA 20h
Po motivima pripovetke „Makar Čudra“ Maksima Gorkog
CIGANI LETE U NEBO
Režija: Desimir Stanojević

13.02.ČETVRTAK 20h
Nebojša Romčević
VLAST I NjENA OPOZICIJA
Režija: Egon Savin

14.02.PETAK 20h
POETSKO-MUZIČKI KABARE
Aleksandar Marinković

18.02.UTORAK 19h
Po motivima pripovetke „Makar Čudra“ Maksima Gorkog
CIGANI LETE U NEBO
Režija: Desimir Stanojević
Gostovanje u Nacionalnom muzičkom teatru u Sofiji

19.02.SREDA 20h / mala scena
Miro Gavran
SLADOLED
Režija: Spasoje Ž. Milovanović

20.02.ČETVRTAK 20h
Žorž Fejdo
KNjEGINjA OD FOLI BERŽERA
Režija: Jug Radivojević

21.02.PETAK 20h
Nina Džuver
DA BAR NISAM ŽENSKO
Režija: Vladan Đurković, Gostovanje Beoart-a iz Beograda

22.02.SUBOTA 20h
WAJ FAJ
Teskt i režija: Miroljub Nedović

23.02.NEDELjA 20h
Ljubomir Simović
PUTUJUĆE POZORIŠTE ŠOPALOVIĆ
Režija: Tatjana Mandić Rigonat
Gostovanje u Kruševcu

24.02.PONEDELjAK 20h
Semjuel Beket
ČEKAJUĆI GODOA
Režija: Vladimir Popadić
Gostovanje Kruševačkog Pozorišta

19h GLUMAČKO VEČE POEZIJE

20h
Ežen Jonesko
LEKCIJA
Režija: Aleksandra Kovačević
Gostovanje u Kraljevu

25.02.UTORAK 20h
Nikolaj Gogolj
MRTVE DUŠE
Režija: Ana Đorđević

20h
Ežen Jonesko
LEKCIJA
Režija: Aleksandra Kovačević
Gostovanje u Kraljevu

26.02.SREDA 20h
Branislav Nušić
GOSPOĐA MINISTARKA
Režija: Dušan Jovanović

27.02.ČETVRTAK 20h
Isidora Milosavljević
AKO SE PROBUDIŠ, ILI KAO
DA NIJE VAŽNO
Režija: Nenad Todorović
Gostovanje Narodnog pozorišta Leskovac

28.02.PETAK 20h
Dušan Kovačević
LIMUNACIJA
Režija: Nebojša Bradić

29.02.SUBOTA 20h
Grigorij Gorin
HEROSTRAT
Režija: Irfan Mensur

Exe-Net