Minimalan poraz Radničkog u Beogradu

Fudbaleri Radničkog poraženi su u Beogradu od Crvene zvezde sa 1:0, u 14. kolu Linglong Superlige Srbije.

Gol odluke postigao je El Fardu Ben u u 54. minutu .

Radnički je na stadionu „Rajko Mitić“ odigrao taktički dobar meč i ozbiljno je namučio šampiona Srbije. Damir Kahriman je blistao na golu, defanzivni zadaci su dobro odrađeni, a jedini trenutak nepažnje plaćen je skupo, pogotkom Bena.

Domaćin je u prvom poluvremenu imao više od igre, Radnički se umešno branio, a Kahrimanu su pretili Falko, Dioni i Ben. Radnički je najbolju priliku imao na samom startu, kada je Mitrović naterao Borjana da veoma dobro interveniše. Niški tim u 45. minutu izveo solidnu kontru, ali je izostala bolja završnica.

Momenat odluke desio se u 54. minutu. Ivanić je pokrenuo akciju Crvene zvezde, prosledio loptu za Dionija u dubinu, a ovaj idealno poslužio Bena pred praznim golom, koji je rutinski pogodio mrežu, za 1:0.

Ova situacija je promenila ritam ekipe Radoslava Bataka, koja je morala više da se otvori, ali ni to nije donelo rezultat, niti prevelika uzbuđenja do kraja, pa se rezutat nije menjao.

CRVENA ZVEZDA – RADNIČKI 1:0 (0:0)

Beograd, 24. oktobra. Stadion: „Rajko Mitić“. Sudija: Nikola Radaković. Strelac: Ben u 54. minutu. Žuti kartoni: Rodić (Crvena zvezda), Aksentijević, Kasalica (Radnički Niš).

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gajić, Pankov (od 87. Eraković), Dragović, Rodić, Ivanić, Krstičić, Stanić ( od 61.Sanogo), Falko (od 61.Lazetić), Ben ( od 83.Živković), Dioni (od 61.Kanga).

RADNIČKI: Kahriman, Kovačević (od 73.Bjeličić), Stevanović, Mićibući (od 59. Tomić), Škrbić (od 59. Kasalica), Duronjić (od 79.Arsić), Vujadinović, Pejović, Mitrović ( od 73.Spasić), Stanković, Aksentijević.